O nás

Kdo jsme?

Jsme ryze česká firma, jejíž historie sahá až do roku 1991, kdy moji rodiče Jarmila a Josef Řehákovi založili firmu s bytovým textilem. Rodiče vybudovali firmu od úplných základů a vymysleli pro ni název TEGA – textil, galanterie. Tento název nese firma dodnes, jen s příponou – tex, tímto spojením vznikl dnes již zavedený název TEGAtex.

První prodejnu jsme měli v Karolince, kde nás najdete dodnes (ulice Vsetínská 632). Máme zde jednu prodejnu s oblečením a obuví (zároveň je tu i naše zázemí, sklady a šicí dílna) a druhou prodejnu máme hned naproti s bytovým textilem a galanterií.

V roce 1993 se rodiče začali více věnovat také velkoobchodu. Prodávali zejména záclony, plyše a později i ubrusovinu. Již v té době spolupracovali s firmami jako Tylex a. s., Boneka s. r. o., nebo Eurotoys s. r. o. Díky skvělým vztahům spolupracujeme s těmito firmami dodnes. Množství práce stále přibývalo a tak mi nezbylo nic jiného než se v mých 15-ti letech také zapojit. Firma se rozrůstala o další prodejny a to ve Zlíně, Hranicích, Opavě a Vsetíně. Dokázali jsme se zároveň prosadit i na slovenský trh jako jeden z velmi kvalitních dodavatelů bytového textilu.

V současné době si rodiče zaslouženě užívají důchodu a já hrdě vedu firmu dál. Zabývám se hlavně velkoobchodním i maloobchodním prodejem bytového textilu, přesněji povlečení, prostěradel pro každou postel, ručníků a osušek, které se hodí do každé koupelny, velmi oblíbených a kvalitních gobelínových ubrusů a povlaků, přikrývek a dek i pro ty největší zmrzlíky a mnoho dalšího.

V letošním roce 2020 jsme se rozhodli rozšířit naše služby na internet. Spustili jsme nový e-shop www.tegatex.cz, kde nabízíme mimo jiné i své vlastní šité výrobky. Naši zákazníci si tak můžou objednat naše zboží on-line z pohodlí domova. Proti obřím společnostem nám jde hlavně o to, aby každá objednávka byla v pořádku odeslána a zákazník vždy spokojen, neváhejte tedy napsat nebo zavolat s jakýmkoliv dotazem. S pohledem do historie lze tedy bez ostychu říci, že firma TEGAtex patří ke stálým a zavedeným společnostem s dlouholetou tradicí, která se nebojí nejnovějších trendů a potrpí si na kvalitě a komunikaci se zákazníkem.

 

Závěrem bych chtěla velmi poděkovat mým zaměstnancům za usilovnou práci a také samozřejmě všem našim zákazníkům a obchodním partnerům.

Vaše Ivana Holčáková

Holcakova_tegatex

Ivana Holčáková - jednatelka společnosti