Madeira látky

Lehké, prodyšné a hlavně stylové. To jsou látky Madeira, které skvěle využijete na horká letní období. 

Co je madeira

Hledáte ideální materiál na letní šaty, halenku nebo kraťásky do tropického horka? Madeira látky jsou velmi lehké a vzdušné látky, které se skvěle hodí k ušití vzdušných letních šatů. Madeiry mají obvykle poměrně malou gramáž (obvykle kolem 130 g/m2) a jsou vyrobeny ze 100% bavlny, tudíž jsou velmi prodyšné a lehké. Není teda na místě žádná obava, že byste se v této látce nepříjemně „pařili“. V této době je nejoblíbenější klasická smetanová madeira.

smetanova madeiracerna madeirasytě žlutá madeira

Na co je využít

Pocit vzdušnosti je u řady Madeirových látek podpořen i nespočtem malých dírek, které ještě více dovolují proudit vzduchu. Dámy se nemusí obávat, že by skrze dírky v látce, nebo skrze látku proti slunci bylo vidět něco více, než by očekávaly – dírky jsou opravdu velmi drobné a nejde přes ně nic vidět, navíc jsou fáčoviny vždy dvojité, takže se není vůbec čeho obávat.

Módní sféra madeiru jistě ocení nejen v letních měsících, protože některé druhy madeira látek lze použít i jako ozdobu límců nebo k šití krojů. Nicméně praktičnost této látky pochopitelně spadá do letních období. Pokud byste se chtěli podívat na další látky, které využít místo madeiry, nahlédněte do našeho článku, kde máme všechny plusy a mínusy i ostatních látek. 

Tipy na závěr

S madeira látkami se navíc velmi dobře pracuje, nevyžadují žádné složité zacházení při práci a lze je prát v pračce jako obyčejnou bavlnu. Tohle jsou naprosto jasné důvody, proč dát této látce zelenou v šatníku. A další benefit? Jsou prakticky nemačkavé, takže vám ušetří stále rostoucí cenu elektřiny a námahu s žehličkou.

V naší nabídce naleznete hned několik vzorů madeira látek, ze kterých si můžete ušít nejen oblečení dle Vašich představ. 

madeirove-saty

Halenka z madeira látek

Aktualizace článku: 8/11/2022