Pozvěte Velikonoce i do svého bytu nebo domu

Zahrada se pomalu zelená a začínají se klubat první sněženky a sedmikrásky. Jaro přichází a s ním se ruku v ruce blíží i Velikonoce, tedy jeden z nejvýznamnějších křesťanských svátků, který oslavuje vzkříšení Ježíše Krista. Kromě toho jsou Velikonoce také příležitostí k vítání jara a slavení nového začátku. 

Zdobení bytu nebo domu jarními dekoracemi je již dlouhá léta tradiční způsob, jak se naladit na velikonoční atmosféru. Jedná se o ideální příležitost, kdy můžete popustit uzdu své kreativitě i fantazii a doma si tak vytvořit sváteční a veselou atmosféru. Pokud ale nevíte, kde se zdobením začít, nebo pokud hledáte velikonoční inspiraci, jste tady správně! Na našem e-shopu najdete řadu velikonočních dekorací, díky kterým budete mít výzdobu hotovou během chvilky.

Velikonocni dekorace


Nejdříve si ale povíme krátký příběh, ve kterém můžete nabrat inspiraci a následně přejdeme na konkrétní produkty.

Přenesme se spolu například do domu našich babiček. Hned po tom, co vejdeme do předsíně, cítíme vůni mazance, který nám babička obratem ještě teplý nabízí. Procházíme přes chodbu až do jídelny, kde je na oknech výzdoba z kukuřičného šustí, figurka zajíčka a ručně ušitý závěs z květované látky. Na jídelním stole stojí mísa plná kraslic a zdobených vajíček, které už netrpělivě čekají na koledníky. Vedle mísy je ještě vázička plná sedmikrásek. Co se ale na stole vyjímá ze všeho nejvíce je gobelínový ubrus a prostírání s kuřátky. Místnost, ve které babička odehrává doslova koncert chutí, je její milovaná kuchyně, kterou prosvětluje první jarní sluníčko. Na madle staré trouby visí utěrka s velikonočními motivy, se kterou má babička skvěle sladěnou i zástěru, aby si neušpinila slavnostní oblečení. Zrovna otevírá troubu, ze které vytahuje další zlatavý mazanec. V tu chvíli vidíme přicházet koledníky s pomlázkou v ruce. Vesele klepají na dveře, babička jim jde otevřít, oni vbíhají do domu, křičí koledu a začínají švihat všechny ženy, které v domě potkají. No a dál už to všichni známe, přichází odměna v podobě vajíček, štamprle domácí slivovice a veselého posezení. 

Líbil se vám nápad s ručně ušitými závěsy nebo s gobelínovým prostíráním či ubrusem? Pojďme si představit všechny možnosti velikonočních dekorací, které na našem e-shopu najdete. 

Velikonoční gobelínové povlaky na polštáře

Gobelínové povlaky na polštáře babička v našem příběhu sice neměla, ale vy jimi můžete skvěle ozdobit celý váš obývací pokoj. Díky tomu, že je můžete jednoduše vyprat v pračce, je možné je používat opakovaně a hlavně taky dlouhodobě – pokud si je zamilujete, užijete si je nejen na Velikonoce. Můžete vybírat z několika druhů, na kterých jsou vyobrazené typické jarní a velikonoční motivy. V naší nabídce najdete povlaky se zajíčky, beránkem i s kuřátky

Velikonoční gobelínové prostírání

Velikonoční gobelínové prostírání jsou spolu s ubrusy, kterým se budeme věnovat hned v zápětí, těmi nejlepšími doplňky na váš jídelní stůl. Nejenže jimi jednoduše vyzdobíte svou jídelnu, ale prostírání a ubrusy ochrání stůl před poškrábáním a nečistotami. 

Gobelínové prostírání se může pyšnit tou nejvyšší kvalitou. Stejně jako gobelínové povlaky na polštář, i prostírání můžete jednoduše vyprat v pračce. Pokud vás o vlastnostech a výhodách gobelínů zajímá více, podívejte se na článek věnovaný čistě jen této látce

Velikonoční gobelínové ubrusy

Doplňte praktické prostírání i velikonočním gobelínovým ubrusem. Můžete vybírat z různých vzorů, ať už upřednostňujete zajíčky, kuřátka nebo ovečky. Věříme, že si na své přijde opravdu každý milovník Velikonoc. 

Metrážové látky s květinovými motivy 

Pokud máte zlaté české ručičky, můžete si ušít například velikonoční závěsy, povlak na polštář nebo další doplňky do domácnosti úplně sami. Použít k tomu můžete třeba květované metrážové látky, které najdete na našem e-shopu. 

Květinové doplňky do kuchyně a ložnice

Doplňky v jídelně a obývacím pokoji už máme vyřešené a teď se můžeme vrhnout na další pokoj. Vzpomínáte na příběh naší babičky, která vytahovala z trouby mazanec? Inspirujte se její výzdobou a přineste si do kuchyně velikonoční atmosféru i vy, ať už budete péct mazanec nebo ne. Docílíte toho například pomocí květované kuchyňské chňapky, utěrky s vlčími máky nebo květované zástěry

Ložnice je místo, kde se potřebujete cítit dobře, abyste byli v plné síle připraveni na nový den. Desítky dekorací zde nejsou potřeba, ale co třeba alespoň květované prostěradlo, kterým i zde částečně jarní atmosféru navodíte? Vybírejte z desítky motivů prostěradel na našem e-shopu

 

Kromě textilních doplňků babička myslela i na malovaná vajíčka, jarní kytky ve váze nebo malé figurky zajíčků či kuřátek. Až si budete zdobit váš dům nebo byt, vzpomeňte si na její příběh a myslete na to, že všechny velikonoční a jarní motivy jsou povoleny v jakékoliv formě. 

Ať už si vyberete kterýkoliv z našich tipů, věříme že si Velikonoce a s nimi spojené tradice pořádně užijete a snad při pomlázce budou všichni chlapi a kluci na ženy něžní.